August 3, 2012

Kush do te behet milioner ose Kabineti Berisha & Co

<img src="Kush do te behet milioner.jpeg" alt="kabinet Berisha, kush do te behet milioner?" />


1.    Edmond Haxhinasto - Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës
2.    Majlinda Bregu - Ministre e Integrimit, Zëdhënëse e Qeverisë
3.    Edmond Panariti - Ministër i Punëve të Jashtme
4.    Flamur Noka - Ministër i Brendshëm
5.    Arben Imami - Ministër i Mbrojtjes
6.    Ridvan Bode - Ministër i Financave
7.    Eduard Halimi - Ministër i Drejtësisë
8.    Sokol Olldashi - Ministër i Punëve Publike dhe Transportit
9.    Myqerem Tafaj -Ministër i Arsimit dhe Shkencës
10. Spiro Ksera - Ministër i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanceve të Barabarta
11. Vangjel Tavo -Ministër i Shëndetësisë
12. Genc Ruli - Ministër i Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit
13. Aldo Bumçi - Ministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
14. Fatmir Mediu - Ministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave
15. Genc Pollo - Ministër për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit dhe të Komunikimit


1.    Selim Belortaja - Zëvendësministër i Punëve të Jashtme
2.    Edith Harxhi - Zëvendësministre e Punëve te Jashtme
3.    Iva Zajmi - Zëvendësministre e Brendshme
4.    Ferdinand Pone - Zëvendësministër i Brendshëm
5.    Avenir Peka - Zëvendësministër i Brendshëm
6.    Arjan Starova - Zëvendësministër i Mbrojtjes
7.    Ekrem Spahiu - Zëvendësministër i Mbrojtjes
8.    Zana Xhuka - Zëvendësministre e Mbrojtjes
9.    Edmond Hoxha - Zëvendësministër i Integrimit
10.  Grida Duma - Zëvendësministëre e Integrimit
11.  Nezir Haldeda - Zëvendësministër i Financave
12.  Alfred Rushaj - Zëvendësministër i Financave
13.  Ermal Dobi - Zëvendësministër i Drejtësisë
14.  Brikena Kasmi - Zëvendësministër i Drejtësisë
15.  Sokol Dervishaj - Zëvendësministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës
16.  Neritan Alibali - Zëvendësministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës
17.  Eno Bozdo - Zëvendësministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës
18.  Ylli Manjani - Zëvendësministër i Punëve Publike dhe Transportit
19.  Adriatik Alimadhi - Zëvendësministër i Punëve Publike dhe Transportit
20.  Ernest Noka-Zëvendësministër i Punëve Publike dhe Transportit
21.  Nora Malaj - Zëvendësministre e Arsimit dhe Shkencës
22.  Halit Shamata - Zëvendësministër i Arsimit dhe Shkencës
23.  Ardian Tano - Zëvendësministër i Arsimit dhe Shkencës
24.  Filloreta Kodra - Zëvendësministre e Punës, Çështjeve Sociale e Shanseve të Barabarta
25.  Kastriot Sulka - Zëvendësministër i Punës, Cështjeve Sociale dhe Shanceve të Barabarta
26.  Albert Gajo - Zëvendësministër i Shëndetësisë
27.  Bardh Spahia - Zëvendësministër i Shëndetësisë -Keshilltar i Presidentit (shen. ImazheShqip)
28.  Ndoc Fasllia - Zëvendësministër i Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit
29.  Tokli K.Thomaj - Zëvendësministër i Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së Konsumatorit
30.  Dashnor Bajaziti - Zëvendësministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
31.  Nikollë Lesi - Zëvendësministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
32.  Suzana Turku-Zëvendësministre e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
33.  Abaz Hado - Zëvendësministër i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve
34.  Arben Demeti - Zëvendësministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave
35.  Taulant Bino - Zëvendësministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave
36.  Auron Meneri - Zëvendësministër i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujërave
37.  Visho Ajazi Lika - Zëvendës Ministër për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit dhe të KomunikimitBanka dhe Ambasadat tona jashtë Atdheut, 
foletë e pëllumbave për ata që kanë zaptuar shtetin.

 1. Nipi i Berishës, Dritan Berisha, Oficer i Kontaktit në Kancelarinë Konsullore në Romë.
 2. Daja i dhëndrit të Sali Berishës, Bashkim Bekteshi, Konsull i Përgjithshëm në Bari.
 3. Gruaja e Halim Kosovës, MPJ.                
 4. Vajza e Avni Ponarit INSIG (Sigal) Vjenë.
 5. Djali i dajës së Ilir Metës, Dashnor Dervishi, ambasador në Athinë.
 6. Miku i Ilir Metës, Sami Shiba, Ambasador në Rumani.
 7. Nipi i Spartak Brahos, Shkëlzen Macukulli, Poloni.
 8. Gruaja e Rahman Selmanllarit, Suela Selmanllari, Ministria e Jashtme.
 9. Motra e Aleksandër Frangajt, Majlinda Dodaj, Romë, Vatikan.
 10. Baxhanaku i Fahri Balliut, Altin Kodra, ambasador në Turqi.
 11. Ridi Kurtezi, ambasador në Katar, i propozuar nga LSI.
 12. Elida Petoshati, Ambasadore në Kanada, e propozuar nga LSI.
 13. Mira Hoxha, ambasadore në Hungari, propozuar nga LSI.
 14. Djali i avokatit të Lulzim Bashës, Mirgen Nikaj, Ministria e Jashtme.
 15. Vëllai i Jozefina Topallit, Gjon Çoba, Konsull në Milano.
 16. Dhëndri i Jozefina Topallit, Luis Ejlli, Paris.
 17. Gruaja e Arjan Starovës, Teuta Starova, Londër.
 18. Gruaja e Sherefedin Shehut, Dashuri Shehu, Drejtore e Auditit në MPJ.
 19. Kunata e Azem Hajdarit, Albana Hasanaj, Nju Jork.
 20. Vajza e Azem Hajdarit, Romina Hajdari, Ministria e Jashtme.
 21. Vajza e Ali Spahisë, Nausika Spahia, Konsulle e përgjithshme në Milano (Nënshtetësi e huaj, kundraligjshme).
 22. Gruaja e Aldo Bumçit dhe vajza e Safet Zhulalit, Ilda Zhulali, Drejtore në Ministrinë e Jashtme.
 23. Vajza e Agim Shehut, Alma Shehu, Vjenë.
 24. Vajza e Ilir Banos, Albana Bano, Ministria e Jashtme.
 25. Vajza e Jemin Gjanës, Lorena Gjana, Kosovë.
 26. Kunata e Fatmir Mediut, Nju Jork.
 27. Djali i Fatos Bejës, Sokol Beja, Ministria e Jashtme.
 28. Vajza e Ismail Kadaresë, Besjana Kadare, Ambasadore në Paris (UNESCO).
 29. Djali i Vladimir Kristos (Gjykata Kushtetuese), Olsi Kristo, Bruksel.
 30. Vajza e Rajmonda Bulkut, Athinë.
 31. Vajza e Shpresa Becaj (Gjykata e Lartë), Austri.
 32. Djali i Neritan Cekës, Egin Ceka, Austri.
 33. Vëllai i Arjan Çanit (Zonë e Lirë), Alket Çani, Paris.
 34. Vëllai i Gerti Bogdanit (PD), Albjon Bogdani, Ministria e Jashtme.

imazheshqip@gmail.com: Lutemi të na ndihmoni të plotësojmë/korrigjojmë dhe të përditsojmë këtë listë!

Hale hale kjo dynja


U gjet diçitura?

August 1, 2012

Kasandra midis Berishajve Fahri Balliu


Zbulohet kopertina e librit më të fundit 

të disidentit të përjetshëm, shkrimtarit dhe publicistit Fahri Balliu:

“Kasandra midis Berishajve”


Libri do të dërgohet për botim 

pasi të jetë rrëzuar nga pushteti familja Berisha!

Durim deri atëherë lexues të dashur :-)

July 31, 2012

London2012: Leka Zogu 2 Shpëtimtari


Scoop- Fotolajm:

Shqipëria humbet shanset për të marrë ndonjë medalje në London 2012.

Por, jo!

Princi Leka, shpëtimtari i nderit të Shqipërisë në gjurmët e gjyshit Ahmet Zogu i Parë (dhe shyqyr zotit,

të fundit)! Do garojë për kombin e tij në peshën 1 trap e gjysëm

Në foton origjinale, bardhezi (djathtas), Ahmet Zogu u tregon bashkëfshatarëve të vet që është plazhist

 i shkëlqyer dhe shtangist rekordmen.

Si nuk u ndanë nga propagandimi i rekordeve fizike këta diktatorët?!!

Një listë e shkurtër  e disa prej tyre:

Mao Ce Dun - Not (kalon lumin Jance)

Enver Hoxha - Not (pa rekorde)

Ahmet Zogu - Not & Shtangë

Sali Berisha - Not (rekorde absolute që thyhen vetëm nga ai në vitin pasardhës), Alpinizëm (malor dhe 

fushor) , Hipizëm malor (në Viçidol, vitet 50’-60’),

I vetëquajturi Princ,Leka 2 (nul i pari nul i dyti) -Dance (Dancing with the stairs) së fundmi - Shtangist 

dhe këshilltar i presidentit Nishani  :-)  :-)  :-)