"

April 20, 2012

Welcom turist, we spik berish!

Ne prag te sezonit te ri turistik ne Shqiperi,

kryeministri Berisha po lobon per turizmin:

"Uelkam turist, ui spik berish".


20 comments:

 1. Plehra, superfuqi transporti, energjitike, interneti ... dhe ne fund kopshti me i bukur i evrops. Turizem per te tere!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne humnere ekonomike e ka shnderruar turizmin ky delenxhi. Mijera biznese familjare te lidhura direkt me turizmin jane ne faliment prej vitesh.
   Ky na numeron edhe ne refugjatet si turista, sa here qe vijme ne Shqiperi, per krishtlindje, pashke apo per pushime. Pushime i thencin se gjithmone EVRO eshte me e lire dhe mbetemi rradhave per te bere dokumentat.
   tani qe remitancat jane ulur ndjeshem, nuk i ze me ne goje emigrantet z. Salih!

   Delete
  2. Maskara e shkuar maskarait! jep llogari para popullit per krimet qe ke bere! Perse nuk flet per te kaluaren tende komuniste, per te tashmen diktatoriale!

   Delete
  3. Turizmi ne Vicidol ka rritje me 400 perqind, perse te mos shkoje Sala familjarisht si guide turistike ne vendin e origjines? Dikush mund t'i jape nje dore :p

   Delete
  4. Shqiperia po ndryshon :-(

   Delete
  5. E ke lene Jugun me rruget e kohes se ushtrise italiane zoti kryeminister! Cfare turizmi kerkon?!!! Shume aksidente tragjike si ky i sotmi, nuk do te kishin ndodhur ne ate rruge!
   Mos lesho zagaret e tu te hedhin fajin mbi shoferin dhe autobuzin. Analizo sakte dhe rruget!

   Delete
  6. Shoferi i shkrete vdiq (me faj apo pa faj)! Po ne te vertete rruga kaq e mire eshte?!! Edhe ShansElizeja duhet t'ja kete zili :-(

   Delete
  7. Uellkom mor anglez i lindur, uellkomqe te ardhte mas qafe! Yyyyyyyyyyyyy, far e keqe.

   Delete
  8. A e din kush me na kallxue sa ka shkue numri i turistave kyt vit?

   Delete
 2. Te folte zoti ne rreze te veshit o gjakprishur!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Durim vellezer e motra! Shpejt do e thyeje qafen qafiri!

   Delete
  2. Do Zoti fjala a tij ne vesh tuaj...

   Delete
 3. Nga Vlora nisi 97', edhe sot ne Vlore mitingu i AK u shnderrua ne proteste antiqeveritare!
  Kryqezojme gishtat vellezer e motra!

  ReplyDelete
 4. Mos i luni berishajt, mezi i kemi. na mori malli ene per zogollet :p

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dy idiotw e nje idiote po na "festokan" per abetaren qe e fryu si gjel krishtlindjesh "profesorin" e LSI. Plot 2 milionw euro parashikohen te fitoje

   Delete
  2. Na kjofte per hajer edhe kjo dhurate e baces Salih Gedafi!

   Delete
 5. Jeta te perball me shume njerez, por monster si ky nuk me kane zene syte kurre!

  ReplyDelete
 6. Ky mund te jete nje shtaze primitive, por edhe me primitiv eshte ai qe i jep voten prej 2 dekadash! Perpara se te gjykojme kafshen(qe ta kalbje ne burg deri ne sekondat e fundit te jetes do te ishte pak), duhet te bejme nje autokritike te fuqishme kolektive... perse jemi katandisur deri ne kete pike? Mbase dikush me zgjuarsi pertej mesatares do te arrinte ne konkluzionin se gjithçka qe kafsha po na ben, e meritojme plotesisht! Nuk do ta meritonim nese nuk do ta kishim votuar dhe do te dilnim ne protesta dite e nate kunder kesaj qelbesire!
  Leonard Bino

  ReplyDelete
 7. Merruni me pun o njers nuk ka fitu kush nga muabetet ne internet.
  tung

  ReplyDelete
 8. Din kush me na diftue sa ka shkue numri i turistave kyt vit?

  ReplyDelete

Eng - - - Comments that are offensive, discriminatory against race, nationality, gender, religion and/or expressed in any other unlawful grounds are strictly prohibited! Thank you!
Alb - - - Ndalohen komentet me fjalë fyese, si dhe komentet që nxitin diskriminimin e përhapjen e urrejtjes mbi baza nacionale, racore, fetare dhe mbi çfarëdo baze tjetër antiligjore. Ju faleminderit!