"

December 1, 2015

Shikari, Shakira: Tifozët e Stoke City lodhen me Shaqirin, fillojnë ta tallin(Foto)


Xherdan Shaqiri nuk po gjen qetësinë në futboll.

Xherdan Shaqiri u largua nga Basel-i për tek Bayern-i në Gjermani me bujë të madhe. Për lojtarin i cili luan me kombëtaren e Zvicrës, u fol se do të kishte një të ardhme të ndritur te gjermanët.

Shaqiri nisi me sukses te Bayern ku arriti të fitonte të gjithë trofetë e mundshëm, por me ardhjen e Guardiolas ai humbi vendin e tij në skuadër dhe u detyrua të largohej.

Më pas Shaqiri u transferua në Itali te Interi, por edhe aty nuk e bindi trajnerin Mancini dhe përfundoi sërish në merkato, duke u transferuar në Stoke City në Premierligë.

Ai është aktivizuar në 11 takime këtë edicion, por ende nuk ka ardhur të gjejë goli i parë me bluzën e re dhe për tifozët e këtij ekipi ai po shihet gjithnjë e më shumë si një blerje e dështuar.

Tifozët e Stoke kanë publikuar disa foto të modifikuara me fytyrën e lojtarit, ku ai së bashku me trajnerin e ekipit është modifikuar dhe në vendin e tij është vendosur këngëtarja kolumbiane, Shakira.

Por ata nuk janë mjaftuar me kaq, pasi kanë publikuat edhe disa foto të tjera ku tallen me 24-vjeçarin, karriera e të cilit po shkon në rënie.
*    *    *

No comments:

Post a Comment

Eng - - - Comments that are offensive, discriminatory against race, nationality, gender, religion and/or expressed in any other unlawful grounds are strictly prohibited! Thank you!
Alb - - - Ndalohen komentet me fjalë fyese, si dhe komentet që nxitin diskriminimin e përhapjen e urrejtjes mbi baza nacionale, racore, fetare dhe mbi çfarëdo baze tjetër antiligjore. Ju faleminderit!