"

December 15, 2015

“La Gazzetta dello Sport”: Ofertat nga Seria A për shqiptarët Manaj dhe Xhaka

Një shans nga minuta e parë kundër Cagliari. Këtë herë Mancini i dha hapësirë të plotë shqiptarit Rey Manaj, sulmuesit shqiptar i lindur në vitin 1997 dhe që iu bashkua skuadrës së Milanos nga Cremonese. Në një shkrim të gazetës italiane “Gazzetta dello Sport” thuhet se sulmuesi shqiptar ka treguar goditje të mira në ato paraqitje të pakta që i është dhënë mundësia deri në këtë fazë të kampionatit. Për këtë arsye mësohet se drejtuesit e klubit nga Milano janë duke menduar që në janar të nisin bisedimet për ta mbajtur lojtarin. Por nëse Inter do të merrte qoftë edhe një tjetër element në repartin ofensiv, Manaj do të detyrohej të bënte gati valixhet deri në qershor për të gjetur minuta dhe hapësirë. Kjo edhe në funksion të ftesës që ai pret nga trajneri De Biasi për në finalet e “Euro 2016” në Francë. “La Gazzetta” shkruan se për sulmuesin janë interesuar skuadra të Seria A si Frosinone, që është në kërkim një lojtari “pykë”, por edhe nga Genoa. Orët e fundit ka edhe një interesim nga Bologna, që kërkon të fiksojë një sulmues të tillë për trajnerin Donadoni.


Taulant Xhaka drejt Fiorentinës

Fiorentina mund të jetë stacioni i rradhës i shqiptarit Taulant Xhaka. “Gazzetta” shkruan se skuadra po kërkon një zëvendësues për mesfushorin e krahut të djathtë, brazilianin Gilberto. Për këtë është në listë shqiptari Taulant Xhaka. Gazeta italiane thotë se ai është zviceran (me siguri e ngatërron me vëllain Granit) i lindur në vitin 91 dhe që trajneri Paulo Sousa e njeh që nga koha kur stërviste Baselin.
*    *    *

No comments:

Post a Comment

Eng - - - Comments that are offensive, discriminatory against race, nationality, gender, religion and/or expressed in any other unlawful grounds are strictly prohibited! Thank you!
Alb - - - Ndalohen komentet me fjalë fyese, si dhe komentet që nxitin diskriminimin e përhapjen e urrejtjes mbi baza nacionale, racore, fetare dhe mbi çfarëdo baze tjetër antiligjore. Ju faleminderit!