"

January 18, 2016

FotoLajm/ Berat Gjimshiti te Atalanta Itali


 Berat Gjimshiti është transferuar në Serie A te Atalanta
Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i skuadrës italiane, Atalanata, me të cilën ka nënshkruar kontratë tri vjeçare, raportojnë mediat italiane.

Atalanta, përmes faqes zyrtare të klubit, ka bërë të ditur se Gjimshiti do ta bartë fanellën me numër 55.

Ende nuk janë bërë të ditur detajet e transferimit të mbajtësit të Kombëtares shqiptar, por tashmë ai gjendet në Itali dhe i ka kryer me sukses testet mjekësore.

*     *     *
No comments:

Post a Comment

Eng - - - Comments that are offensive, discriminatory against race, nationality, gender, religion and/or expressed in any other unlawful grounds are strictly prohibited! Thank you!
Alb - - - Ndalohen komentet me fjalë fyese, si dhe komentet që nxitin diskriminimin e përhapjen e urrejtjes mbi baza nacionale, racore, fetare dhe mbi çfarëdo baze tjetër antiligjore. Ju faleminderit!