"

September 21, 2015

Napoli i Hysajt shkatërron Lazion (Video)


Napoli shkatërron Lazion pasi e mposhti me rezultat 5:0 në javën e katërt të Serie A
Napoli i mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysaj, ka shkatërruar Lazion e Etrit Berishës pasi arriti ta mposhtë me rezultat të thellë 5:0.

Golat për Napolin i shënuan dy Gonzalo Higuain, (14’ e 59’), Allan (35’) Lorenzo Insigne (48’) dhe Manolo Gabbiadini (79’).

Vlen të theksohet se mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj luajti 90 minuta në këtë takim duke bërë një paraqitje mbresëlënëse.Pas kësaj fitoreje, Napoli pozicionohet në vendin e 11 në tabelë me pesë pikë, derisa Lazio në vendin e 10 me një pikë më shumë se Napoli.

*    *    *
No comments:

Post a Comment

Eng - - - Comments that are offensive, discriminatory against race, nationality, gender, religion and/or expressed in any other unlawful grounds are strictly prohibited! Thank you!
Alb - - - Ndalohen komentet me fjalë fyese, si dhe komentet që nxitin diskriminimin e përhapjen e urrejtjes mbi baza nacionale, racore, fetare dhe mbi çfarëdo baze tjetër antiligjore. Ju faleminderit!